Loading…
Prodhuesi kinez i smartfonëve ia zë vendin prodhuesit amerikan, Apple
  • 02/08/2018 | 09:20

Prodhuesi kinez i smartfonëve ia zë vendin prodhuesit amerikan, Apple

Prodhuesi kinez i smartfonëve, Huawei, ka zënë vendin e Apple pasi ka kaluar në vendin vendin e dytë më i shitur në botë.


Gjatë tre mujorit të fundit, Huawei ka shitur rreth 54 milionë telefona, që ka qenë e mjaftueshme për ta kaluar Apple, transmeton gazetametro.net

Kjo gjithashtu e ka ndihmuar që të ngushtojë distancën me Samsungun, liderin e tregut.

Ekspertët thonë se kjo rritje e Huawei është shumë mbresëlënëse pasi deri në kohët e fundit emri i tij ishte i panjohur. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë