Loading…
Profeci e frikshme e Nostradamusit: Luftë e përgjakshme në 2019-ën mes Turqisë e Greqisë
  • 13/04/2019 | 22:23

Profeci e frikshme e Nostradamusit: Luftë e përgjakshme në 2019-ën mes Turqisë e Greqisë

Një parashikim i Nostradamusit thotë se Turqia dhe Greqia do të bëjnë në luftë të përgjakshme me njëra-tjetrën gjatë vitit 2019, transmeton Gazeta Metro.

Gazeta më e madhe turke “Sabah”, në një shkrim me titull “Parashikimet e frikshme të Nostradamusit”, nënvizon se në vitin 2019 do të ketë tërmete të fuqishme që do të trondisin Mesdheun, duke shënuar vdekje e tmerre.

Këtë shkrim të medias turke e përmend edhe media greke “Zougla”, që thotë se parashikimi është vërtetë i frikshëm.

Në Greqi janë debatuar së fundmi zhvillimet ne Turqi dhe zgjedhjet e fundit, ku Erdogan po përpiqet të mbajë nën kontroll me “detyrim” Stambollin.

Shteti grek u godit gjithashtu së afërmi nga zjarre vdekjeprurëse, ku viktima mbetën qindra vetë.

Disa prej parashikimeve të Nostradamus kanë dalë të sakta, por në disa raste të tjera ai ka gabuar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë