Loading…

Profesori amerikan për reciprocitetin: Ndërrimi i targave do të jetë jetëshkurtër

  • 10/08/2022 | 18:18

Profesori amerikan për reciprocitetin: Ndërrimi i targave do të jetë jetëshkurtër

Profesor amerikan dhe njohës i Ballkanit Perëndimor, Alon Ben Meir, ka komentuar rreth masës së reciprocitetit me Serbinë. Ai ka thënë se zbatimi i këtyre masave do të jetë jetëshkurtër shkruan, shkruan Gazeta Metro.


Për të çfarëdo dakordimi në mes të palëve për këtë çështje, përveç procedurave normale kufitare, do të ishte afatshkurtër në zbatim.

“Besoj se çdo marrëveshje që kërkon ndryshim të tagrave të veturave që kalojnë midis Kosovës dhe Serbisë dhe kërkesa për qytetarët nga të dyja anët të marrin dokumente të përkohshme udhëtimi kur të hyjnë në vendin e njëra-tjetrës, në rastin më të mirë, do të ishte jetëshkurtër, sipas asaj që kemi parë deri tash”, ka shkruar ai në Twitter.

Duhet theksuar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shtyrë vendosjen e reciprocitetit me Serbinë deri më 1 shtator pas një kërkese të SHBA’së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë