Loading…

Profesori nga Harvardi, zhdukë dallgët me një lugë vaj ulliri (Video)

  • 16/12/2016 | 20:12

Profesori nga Harvardi, zhdukë dallgët me një lugë vaj ulliri (Video)

Një profesor në Harvard, ka bërë një eksperiment interesant dhe mahnitës në një liqen me dallgë. Ideja e tij ishte që të ndalojë dallgët të cilat shpeshherë shkaktojnë dëme të mëdha materiale dhe në njerëz.

Nga eksperimenti që ka bërë profesori ka hedhur një lugë me Vaj Ulliri në ujë, dhe më pas dallgët qetësohen, gradualisht.

Kjo mund të duket e pa vërtetë dhe e çuditshme, por një gjë të tillë do ta shihni edhe përmes video-s./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë