Loading…

Projekte milionëshe nga BE, në 2017

  • 24/12/2016 | 21:33

Projekte milionëshe nga BE, në 2017

Ratifikimi i marrëveshjes financiare IPA 2015 do t’i sjellë Kosovës ndihmë e cila mundëson financimin e granteve, asistencë teknike, projekte të binjakëzimit dhe investime infrastrukturore.

Projektet do të jenë të shpërndara për sektorët si demokraci dhe qeverisje që nënkupton lehtësimin e përafrimit me BE-në, lehtësimin e implementimit të prioriteteve politike, përfshirë dialogun Prishtinë-Beograd dhe të tjera.

Kjo marrëveshje është përgatitur nën udhëheqjen e Ministrisë së Integrimit Evropian dhe paraprakisht pajtuar ndërmjet institucioneve të Kosovës dhe atyre të BE-së, me qëllim të financimit të 16 projekteve në vlerë prej 78 milionë eurosh nga ana e BE-së dhe me një bashkëfinancim prej 3 milionë eurosh nga ana e Kosovës.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë