Loading…

Projektligji për Ushtrinë nuk do dërgohet në Kuvend

  • 11/03/2017 | 17:08

Projektligji për Ushtrinë nuk do dërgohet në Kuvend

Edhe pse është pro votimit të projektligjit për FSK, nuk pret që ai të dërgohet në Kuvend pa koordinim me partnerët strategjik të Kosovës, SHBA-të dhe NATO-n.


 

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Arben Gashi, ka thënë për Periskopi se nuk është problemi më i madh që Hashim Thaçi nuk u koordinua me Qeverinë për këtë Projektligj, por që nuk u koordinua me partnerët ndërkombëtar.

Nuk ka pranuar të komentojë deklaratat e Thaçit, i cili tha se do të dorëhiqet nëse nuk votohet Ushtria. E as për kërcënimet që ua ka bërë deputetëve që nuk e votojnë Projektligjin.

“Do e votoj Ushtrinë patjetër. Nuk do të sillet në Kuvend pa koordinimin me partnerët ndërkombëtar”, tha Gashi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë