Loading…

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

  • 25/11/2021 | 10:45

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik

Prokurori bullgar paraqet dyshimin më të madh për aksidentin tragjik.


Ka filluar konferenca e Prokurorisë bullgare për hetimin e tragjedisë që la të vdekur 45 persona, që ishin në autobusin “Besa Trans”.

Sipas prokurorit, deri tani, dyshimi më i madh është gabimi njerëzor, sinjalizim i dobët.

“Do bëhet ekspertizë nga ekspertët teknik për defektet e autobusit”, ka thënë ai, shkruan alsat.mk

Zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov ka deklaruar sot se sipas ekspertizës mjeko-ligjore, të gjitha viktimat e aksidentit në Bullgari, kanë vdekur nga zjarri.

“Të gjitha viktimat në autobusin e aksidentuar kanë vdekur si pasojë e asfiksisë nga zjarri, e jo nga lëndimet nga aksidenti, sipas të dhënave të ekspertizës mjeko-ligjore të caktuar nga hetimi, njoftoi sot zëvendëskryeprokurori Borislav Sarafov”

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë