Loading…

Prokurori: I dyshuari ishte denoncuar disa herë për dhunë në familje, mbi viktimën u shkrepën tre plumba

  • 30/11/2022 | 23:09

Prokurori: I dyshuari ishte denoncuar disa herë për dhunë në familje, mbi viktimën u shkrepën tre plumba

Prokurori i rastit, Ilaz Beqiri ka thënë se ndaj Sokol Halilit ka disa raste të paraqitura në organet e hetuesisë për dhunë në familje.


“Ka pasur të raportuara disa raste të dhunës në familje, por detajet ende nuk i di”, ka theksuar Beqiri.

Tutje, prokurori shtoi se në vendin e ngjarjes kanë gjetur tri gëzhoja të plumbave, që supozohet se shtatzëna është qëlluar tre herë.

Ai ka theksuar për Insajderin se i dyshuari është në kërkim dhe se për të është lëshuar urdhërarrest.

Shtatzëna 35-vjeçare dyshohet se është vrarë nga bashkëshorti i saj, me të cilin ka qenë në proces të ndarjes.

Ajo është qëlluar para objektit të Klinikës së Gjinekologjisë, të mërkurën në mbrëmje.

‘A dështoi shteti ta mbronte shtatzënën’: MD e konfirmon se gruaja kishte kërkuar ndihmë nga organet e drejtësisë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë