Loading…

Prokurori kërkon më shumë kohë në hetimin e dytë për Juventusin

  • 27/01/2023 | 15:02

Prokurori kërkon më shumë kohë në hetimin e dytë për Juventusin

Mediat italiane pretendojnë se prokurori i FIGC, Giuseppe Chine, ka kërkuar 40 ditë të tjera për të kryer një hetim mbi pagat e Juventusit.


Bardhezinjtë humbën 15 pikë nga sezoni aktual javën e kaluar pasi gjykata e apelit FIGC ra dakord të rihapte çështjen në lidhje me vlerat e fryra të transferimeve.

Motivimet e vendimit do të zbulohen në javët e ardhshme, por kjo është vetëm maja e ajsbergut , pasi ka një provë të dytë sportive që Bianconerët që mund të përballen së shpejti.

Në fakt, prokurori i FIGC, Chine, po shqyrton dokumentet e ofruara nga Prokurori i Torinos, të cilat duket se vërtetojnë se Juventusi ka paguar pagat e lojtarëve dhe anëtarëve të stafit nën tavolinë pas pandemisë COVID në vitin 2020, pa regjistruar borxhet e tyre në bilancet e tyre dhe mosinformimi i FIGC.

Sipas Gazzetta dhe Sky Sport Italia, Chine i ka kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm të Sportit edhe 40 ditë të tjera për të vazhduar hetimin.

Një provë e dytë mund të çojë në dënime të mëtejshme për Juventusin, i cili gjithashtu rrezikon të ndalohet nga garat evropiane.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë