Loading…
Prokuroria heton prokurorë, gjykatës e ambasadorë
  • 21/09/2018 | 09:58

Prokuroria heton prokurorë, gjykatës e ambasadorë

Prokuroritë themelore në vend po i hetojnë mbi 60 raste për mosdeklarim ose për deklarim të rremë të pasurisë së zyrtarëve publikë, të cilat ua ka dorëzuar këtë vit Agjencia Kosovare Kundër Korrupsionit.

Në mesin e zyrtarëve që po hetohen ka prokurorë, gjykatës, ambasadorë, anëtarë të bordeve të ndërmarrjeve publike, asamblistë komunalë etj, shkruan sot Gazeta “Zëri”.

Dy prokurorë, disa gjyqtarë, një ambasador i Kosovës, anëtarë të bordeve të ndërmarrjeve publike dhe asamblistë komunalë janë duke u hetuar nga prokuroritë themelore në vend për mosdeklarim ose për deklarim të rremë të pasurisë.

Hetimet ndaj këtyre zyrtarëve të lartë publikë po zhvillohen pas dosjeve të dorëzuara nga Agjencia Kosovare Kundër Korrupsionit në Prokurorinë e Shtetit.

Shaip Havolli, drejtor ekzekutiv i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, ka konfirmuar për gazetën “Zëri” se gjatë këtij viti në Prokurori i kanë dorëzuar 60 raste që ndërlidhen me mosdeklarim ose me deklarim të rremë të pasurisë së zyrtarëve publikë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë