Loading…
Prokuroria jep detaje për arrestimin e Burdushit
  • 16/11/2018 | 15:52

Prokuroria jep detaje për arrestimin e Burdushit

Policia në Prizren ka arrestuar mjeku popullor Hysri Peqani i njohur me emrin Burdushi.


Lajmin për arrestimin e tij e ka konfirmuar për klankosova.tv, Petrit Kryeziu prokuror përgjegjës për komunikim me gazetarë në Prizren.

“Është i dyshuar për 4 vepra penale, Shmangje nga tatimi, Mashtrim, Ushtrim i kundërligjshëm i veprimtarisë mjekësore dhe armbëmbajtje pa leje”, tha Kryeziu.

Ai ka bërë me dije se Peqani është ndaluar për 48 orë.

Ditë më parë Prokuroria e Prizrenit kishte ngritur aktakuzë ndaj Burdushit për veprën penale mashtrim.

Ai dyshohet se ka marrë nga një person 2 mijë euro për shërimin nga depresioni./klankosova

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë