Loading…

Prokuroria ngrit 55 aktakuza ndaj 68 personave për 24 orë

  • 25/11/2020 | 11:18

Prokuroria ngrit 55 aktakuza ndaj 68 personave për 24 orë

Për vepra të ndryshme penale, Prokuroria e Shtetit gjatë 24 orëve të fundit ka ngritur 55 aktakuza ndaj 68 personave. Ndërsa janë ndaluar gjashtë persona të dyshuar dhe janë paraqitur tri kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit ndaj shtatë personave.


Ndërkohë që në bazë të raportit 24 orësh të Prokurorisë së Shtetit thuhet edhe se Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ndaluar tre persona të dyshuar dhe ka paraqitur një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit për një person dhe ka ngritur 19 aktakuza kundër 21 personave.

Prokuroria Themelore në Prizren, ka ngritur katërmbëdhjetë (14) aktakuza kundër njëzetetre (23) personave, për kryerjen

e veprave të ndryshme penale, të përcaktuara në Kodin Penal të Republikës së Kosovës (KPRK).

Prokuroria Themelore në Gjilan, me urdhër të prokurorit, ka ndaluar një (1) person, në kohëzgjatje prej 48 orëve, ka

paraqitur një (1) kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit kundër katër (4) personave dhe ka ngritur nëntë (9) aktakuza

kundër njëmbëdhjetë (11) personave.

Prokuroria Themelore në Gjakovë, me urdhër të prokurorit kujdestar, në dy raste të ndara ka ndaluar dy (2) persona në

kohëzgjatje prej 48 orësh.

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka bërë një (1) kërkesë për caktimin e paraburgimit për dy (2) persona dhe ka ngritur

tetë (8) aktakuza kundër tetë (8) personave, për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ngritur pesë (5) aktakuza kundër pesë (5) personave, për vepra të ndryshme penale.

Në vijim gjeni raportin e veçuar për secilën prokurori

Prokuroritë Prokuroria

Speciale

Prishtinë Prizren Pejë Gjilan Gjakovë Mitrovicë Ferizaj

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected].net
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë