Loading…

Prokuroria Speciale ka bërë dy kërkesa për lëshim të urdhër arrestit kundër 3 personave

  • 15/09/2021 | 12:19

Prokuroria Speciale ka bërë dy kërkesa për lëshim të urdhër arrestit kundër 3 personave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë dy kërkesa për lëshim të urdhër arrestit për tre persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale.


Kërkesa e parë e urdhër arrestit ka të bëjë kundër një personi për veprën penale krime lufte kundër popullsisë civile sipas ligjeve në fuqi dhe konventave ndërkombëtarë.

Ndërkaq, kërkesa e dytë e urdhër arrestit është kundër dy personave, për veprat penale pjesëmarrja ose organizimi i grupit kriminal të organizuar dhe keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë