Loading…

Prokuroria vazhdon aksionin në Brezovicë

  • 09/08/2022 | 10:37

Prokuroria vazhdon aksionin në Brezovicë

Prokuroria në Ferizaj, në bashkëpunim me pesë institucione të tjera shtetërore, janë duke vijuar aksionin kundër ndërtimeve pa leje në Brezovicë të Shtërpcës, të martën.


Lajmin e ka bërë të ditur Prokuroria Themelore në Ferizaj përmes një komunikate për media, raporton Paparaci.

Aksioni është vlerësuar vazhdimësi e atyre të mëhershme lidhur me rastin “Brezovica”.

“Prokuroria Themelore në Ferizaj, njofton opinionin publik se në koordinim dhe bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve të Rënda (DKR) në Prishtinë, Inspektoratin e Minsitrisë së Mjedisit, Departamentin e Mbrojtjes së Mjedisit, Inspektoratin e komunës, Drejtorinë e Parkut Kombëtar “Sharri” dhe Agjensinë Kadastrale të Kosovës, edhe sot, janë duke realizuar një inspektim në zonën e Brezovicës, i cili është vazhdimësi i aksioneve të mëhershme lidhur me rastin “Brezovica”, njoftoi Prokuroria.

Prokuroria tha se qëllimi i këtij inspektimi është identifikimi i ndërtimit të gjitha objekteve në zonat e mbrojtura të parkut kombëtar “se në cilat zona janë ndërtuar ato, a posedojnë leje ndërtimore dhe të njëjtat a janë në pajtim me ligjin”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë