Loading…

Prokuroria zbulon dyshimet e para për aksidentin fatal në Mramor

  • 17/11/2018 | 17:22

Prokuroria zbulon dyshimet e para për aksidentin fatal në Mramor

Prokuroria ka zbuluar dyshimet e para për aksidentin fatal në Mramor ku vdiqën tre persona ndërsa tre të tjerë mbetën të lënduar.


Në mesin e të aksidentuarve ishte edhe ambasadorja turke, Kivilcim Kilic, shkruan gazetametro.net

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Imer Beka, ka thënë se sipas vendit të ngjarjes shkaktar i aksidentit ka qenë tejkalimi.

Ai tha se edhe pse tejkalimi në atë pjesë ka qenë i lejuar, vozitësi nuk e ka matur mundësinë për tejkalim.

”Jam informuar nga prokurori kujdestar se sipas vendit të ngjarjes, shkak i aksidentit është tejkalimi nga vetura ku mbetën të vdekur tre persona, edhe pse në atë pjesë tejkalimi ka qenë i lejueshëm’’, tha Beka ” /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë