Loading…

Pronari i Chelseat i dërgonte gjithmonë të njëjtin mesazh Ancelottit pas humbjes, italiani përgjigjej në të njëjtën mënyrë

  • 13/01/2022 | 08:46

Pronari i Chelseat i dërgonte gjithmonë të njëjtin mesazh Ancelottit pas humbjes, italiani përgjigjej në të njëjtën mënyrë

Trajneri i njohur italian Carlo Ancelotti merrte gjithmonë të njëjtin mesazh nga pronari i Chelseat, Roman Abramovic, pas çdo humbje që pësonte, ka treguar gazetari italian Fabio Caressa.


Ancelotti gjatë kohës sa e drejtoi Chelsean kishte rezultate të mira, duke marr 67 fitore, 20 barazime dhe 22 humbje.

Por kur humbte ndonjë ndeshje, ai merrte gjithmonë të njëjtin mesazh nga pronari i klubit, Roman Abramovic.

Miliarderi rus ishte më shpesh i pranishëm në ndeshjet e Chelseat në atë kohë në “Stamford Bridge”, por pavarësisht kësaj, ai i shkruante Ancelottit në çdo humbje.

“Ancelotti më tha se Abramovich i dërgonte gjithmonë të njëjtin mesazh, veçanërisht kur gjërat nuk shkonin mirë. Në rast disfate, ai i shkruante vetëm një pyetje”, ka treguar gazetari i Sky Italy, Fabio Caressa.

Por edhe Ancelotti i është përgjigjur gjithmonë në të njëjtën mënyrë, tregon Caressa.

“Në vend të përgjigjes, një gjeni si Carlo do t’i shkruante vetëm një pikëçuditëse”, ka treguar gazetari.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]tametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë