Loading…

Pronari i FC Vitia: FFK’ja është ‘klan mafioz’ dhe Agim Ademi është ‘bosi’ i saj, do t’i padisë

  • 14/05/2022 | 21:11

Pronari i FC Vitia: FFK’ja është ‘klan mafioz’ dhe Agim Ademi është ‘bosi’ i saj, do t’i padisë

Mirsad Sylejmani, donator dhe pronar i FC Vitia, ka reaguar sot në Facebook duke kritikuar ashpër organizimin e FFK’së dhe presidentin e saj, Agim Ademin, shkruan Gazeta Metro.


Ai në shkrimin e tij paralajmëroi edhe padi ndaj FFK’së, që sipas tij e kishte larguar qëllimisht klubinë e Vitisë nga Liga e Parë.

Sipas Sylejmanit, FC Vitia ishte dëmtuar vazhdimisht nga gjyqtarët me direktiva të Agim Ademit.

Më poshtë mund të gjeni postimin e tij të plotë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë