Loading…

Proshe dhe Audi bashkojnë forcat për një platformë të re elektrike

  • 08/04/2017 | 09:29

Proshe dhe Audi bashkojnë forcat  për një platformë të re elektrike

Proshe dhe Audi tani do të punojnë së bashku në një platformë të re të veturave, e cila lejon që të dy këto vetura, të rrisin teknologjitë elektrike, digjitalizimin e autonominë e veturave, kanë treguar shefat e kompanive.


“Trurët më të mirë të të dyja kompanive së bashku do përcaktojnë kursin teknik për të ardhmen”. ka thënë shefi i Audi, Rupert Stadler.

Ndërsa sipas shefit të Proshe Oliver Blume “të dy markat do të shfrytëzojnë eksperiencat e njëra tjetrës dhe do të bashkëpunojnë kudo që kanë nevojë”.

Megjithatë Proshe ka thënë separtneriteti teknik nuk do të ndikojë në karakteterin e makinave të tyre, dhe Proshe do të mbetet gjithmonë Proshe.

Proshe planifikon të krijojë veturën elektrike Mission E në vitin 2020, ndërsa Audi është duke prodhuar SUV elektrik, i cili do të dalë në vitin 2018./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë