Loading…

Protesta e 10 shkurtit përmes fotografive dhe videove

  • 10/02/2017 | 08:57

Protesta e 10 shkurtit përmes fotografive dhe videove

Dolën të kundërshtonin pakon e Ahtisarit, përmes një proteste që ishte organizuar atëherë. Por Mon Balaj dhe Arben Xheladini, ranë viktima të kësaj proteste dhe u vranë nga policia rumune e UNMIK-ut.

Ishin këta dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje që ranë pre e armëve vdekjeprurëse, pas eskalimit të protestës.

Përveç tyre, u plagosën edhe shumë të tjerë.

Më poshtë po ua sjellim në fotografi dhe video disa pjesë kryesore të asaj dite, sot pas dhjetë vitesh

10-shkurti-1

10-shkurt

IM000009.JPG

IM000586.JPG

IM000585.JPG

IM000511.JPG

IM000516.JPG

IM000520.JPG

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë