Loading…

Protesta kundër Asociacionit, Mirena: Protestuesit e sotshëm më dukeshin si luftëtarë të viteve ’30-’40 që protestonin për Stalinin

  • 31/01/2023 | 21:25

Protesta kundër Asociacionit, Mirena: Protestuesit e sotshëm më dukeshin si luftëtarë të viteve ’30-’40 që protestonin për Stalinin

Analisti dhe gazetari Ilir Mirena e ka komentuar protestën e sotme kundër Asociacionit, në kohën sa ambasada amerikane mbante takimin për të gjetur mënyrat për themelimin e këtij mekanizmi.


Mirena, duke iu drejtuar kundër-debatuesit, profesorit Sadri Ramabaja, i cili ishte pjesë e protestës, e ka përgëzuar atë për aktivizmin e sotshëm.

Megjithatë, ka thënë se përkrahja ishte e zbehtë

“Z. Ramabaja e përgëzoj që ka marrë pjesë. Është mirë, keni bërë thirrje me dalë në këtë protestë, vazhdoni me dalë, por përkrahja ishte shumë e zbehtë”, ka deklaruar ai.

Analisti ka ironizuar me protestën, duke thënë se protestuesit i dukeshin si luftëtarë të viteve 1930-’40 me ideologji komuniste, që sipas tij protestonin për Stalinin.

“M’u duk sikur do luftëtarë të viteve ’30-’40, asi të Spanjës me ideologji komuniste, që ende dalin protestojnë në vende komuniste. Protestojnë për Stalinin. E përgëzoj z. Ramabaja, vazhdo me këso protesta, sepse siç ka thënë Gandhi, njëherë të injorojnë, pastaj të përqeshin, por dikur s’kanë çare pa të pranu”, ka thënë Mirena.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë