Loading…

Protesta në veri, anulohet me urdhër nga Beogradi

  • 14/03/2017 | 08:19

Protesta në veri, anulohet me urdhër nga Beogradi

Është anuluar protesta e qytetarëve serbë të veriut dhe pjesëtarëve të policisë së Kosovës në këtë pjesë të Mitrovicës.


Mësohet se anulimi  i protestës është bërë me sugjerim direkt të Beogradit.

Mirret vesh se zyrtarë në Beograd kanë apeluar tek kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiq, me ç’rast kanë sugjeruar që të mos dalin në protestë.

Protesta ishte paraparë  të mbahej kundër ndërrimit të personave në strukturat udhëheqëse në Policinë e Kosovës në veri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë