Loading…

Protestë në Prishtinë për arrestimin e gylenistëve

  • 29/03/2018 | 16:45

Protestë në Prishtinë për arrestimin e gylenistëve

Të premten nga ora 18:00 është paralajmëruar se do të bëhet një protestë paqësore në qendër të Prishtinës për esktradimin e gjashtë gylenistëve nga Kosova në Turqi.


Pprotesta është iniciuar nga nxënësit e gjimnazit “Mehmet Akif” në Gjakovë.

Gjashtë zyrtarët e “Gulistanit” që u arrestuan sot në Kosovë janë deportuar në Turqi.

Deportimin e tyre e ka konfirmuar për Kohën, avokati mbrojtës Urim Vokshi, i cili ka thënë se urdhrin për arrestimin e tyre e ka dhënë Agjencia Kosovare e Inteligjencës.

Të arrestuarit Cihan Özkan, Kahraman Demirez, Hasan Hüseyin Günakan, Mustafa Erdem, Osman Karakaya dhe Yusuf Karabina janë sjellë në Turqi me një avion të posaçëm nga ana e MIT.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë