Loading…

Protestë para Qeverisë për trenin

  • 14/01/2017 | 16:35

Protestë para Qeverisë për trenin

Një protestë është paralajmëruar se do të mbahet sot në orën 17 para objektit të Qeverisë së Kosovës, ku do të kërkohet zgjedhje të reja.


Iniciativën e kanë marrë nëpërmjet rrjeteve sociale derisa kërkesa në drejtim të Qeverisë, Presidentit dhe Kryeparlamenatrit është të largohen pasi s’po janë në gjendje të ndalin trenin e Serbisë.

Treni i Serbisë, dhuratë e Rusisë, është nisur nga Beogradi në drejtim të Kosovës. Në atë tren shkruhet në të gjithë gjuhet e botës se “Kosova është Serbi”. Kjo iniciativë është marrë nga Qeveria e Serbisë.

Në Kosovë vetëm Presidenti ka reaguar derisa ende asnjë fjalë s’e kanë thënë zyrtarët e Qeverisë së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë