Loading…

Protestohet kundër vaksinës: Arben Vitinë e krahasojnë me nazistin Himmler

  • 23/10/2021 | 15:50

Protestohet kundër vaksinës: Arben Vitinë e krahasojnë me nazistin Himmler

Disa qytetarë kanë protestuar kundër vaksinimit sot para objektit të Gjykatës Kushtetuese në Kosovë.


Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos marin vaksinën kundër COVID-19.

Madje të njëjtit, e kanë krahasuar ish-ministrin Vitia me Heinrich Himmler të partisë Naziste të Hitlerit.

Sidoqoftë, bazuar edhe në këshillat e ekspertëve shëndetësorë dhe shkencës botërore, vaksina është mjeti më i mirë dhe efektiv kundër COVID-19.

Aktualisht, në Kosovë janë mbi 691 mijë qytetarë të vaksinuar me të dy dozat.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë