Loading…

Protestojnë para komunës punëtorët teknikë të QMF’ve e disa shkollave në Prishtinë, kërkojnë rritje të pagave

  • 21/11/2023 | 10:23

Protestojnë para komunës punëtorët teknikë të QMF’ve e disa shkollave në Prishtinë, kërkojnë rritje të pagave

Punëtorët teknikë të QMF-ve në Prishtinë dhe të nëntë shkollave kanë protestuar para komunës, me kërkesë rritjen e pagave.


Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës (SPSPK), Jusuf Azemi, tha se protestat nuk do të ndalen deri sa të realizohen kërkesat. /EO

Sot protestojnë punëtorët teknik të QMF’ve dhe disa shkollave në Prishtinë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë