Loading…

Protestojnë punëtorët e KEK’ut

  • 12/09/2019 | 08:10

Protestojnë punëtorët e KEK’ut

Sot prostesojnë punëtorët e Sindikatës së Re Korporata Energjetike e Kosovës ka paralajmëruar protesta kundër diskriminimit siç thonë ata në koeficiente për paga, trasnmeton Gazeta Metro.


Protesta mbahet prej orës 12:00 në Termocentralin Kosova para përpara restorantit të ri.

“Të nderuar punëmarrës të KEK-ut sipas disa informacioneve që i kemi jo zyrtarisht në bazë të ligjit për paga këto do të janë pagat e punonjësve të KEK-ut.

Për ketë arsye në Sindikata e Re Korporata Energjetike e Kosovës organizon protesta kundër këtij diskriminimi ndaj punëtorëve të KEK’ut”, thuhet në njoftim.

Bashkangjitur ata kanë publikuar edhe fotot ku shihen koeficientet e pagave./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë