Loading…

Protestuesi serb në veri e tregon armën e ftohtë përpara kamerës

  • 26/09/2021 | 11:02

Protestuesi serb në veri e tregon armën e ftohtë përpara kamerës

Gazetari Ermal Panduri ka publikuar një video dhe një fotografi të një protestuesi serb në veri të Kosovës i cili ka edhe thikë me vete, shkruan Gazeta Metro.


Panduri ka shkruar se personi në pamje mund të jetë edhe me të meta, por fakti se e lënë brenda protestës një të tillë me armë të ftohta tregon mundësinë e incidenteve.

“Kjo pastaj mund të quhet nga ta edhe justifikim per eskalim eventual”, ka shkruar Panduri.

Mbrëmë serbët janë incizuar duke kënduar këngë nacionaliste e duke provokuar policët kosovarë. /gazetametro.net 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë