Loading…

Protestuesit serbë në numër të vogël qëndrojnë në tendat e vendosura në Jarinjë

  • 02/10/2021 | 08:20

Protestuesit serbë në numër të vogël qëndrojnë në tendat e vendosura në Jarinjë

Në tendat që janë të vendosura në Jarinjë akoma janë duke qëndruar proestues serbë të cilët janë aty për të 13-ën ditë.

Numri i personave që janë duke qëndruar aty është në numër i vogël, njofton Klankosova.tv.

Nga sot në ora 08:00 e mëngjesit ka hyrë në fuqi marrëveshja për targat e cila ishte arritur në Bruksel më 30 shtator. Sipas të cilës nga Bërnjaku dhe Jarinja duhet të largohen protestuesit serbë dhe njësitë speciale të Policisë së Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë