Loading…

Pse bien flokët gjatë vjeshtës?

  • 18/10/2020 | 19:03

Pse bien flokët gjatë vjeshtës?

Bukuria e çdo personi është një cilësi që përcillet nëpërmjet karakterit dhe personalitetit, por edhe nga pamja e jashtme.


Një nga gjërat që bien menjëherë në sy dhe lë një përshtypje padyshim se janë flokët, për të cilat duhet një kujdes i veçantë për mirëmbajtje.

Por, me ardhjen e stinës së vjeshtës, një shqetësim i vazhdueshëm tek shumë persona është rënia e flokëve.

Sipas profesionistëve të kësaj fushe, në periudhën e vjeshtës rënia e flokëve është fiziologjike, duke krahasuar këtë gjë me rënien e gjetheve të vdekura të pemëve gjatë vjeshtës.

Pra, edhe flokët bien, sepse përsërisin ciklin e tyre të përvitshëm.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë