Loading…

Pse duhet të vizitohet Gjermania gjatë festave

  • 14/12/2016 | 23:11

Pse duhet të vizitohet Gjermania gjatë festave

Njëra nga gjërat më të mira që mund të bëni është të vizitoni Gjermanin përgjatë festave. Marketet më të njohura të krishlindjeve janë të mbushura me aktivitete.

Këto markete aq sa kanë histori kanë edhe traditë, dhe garantojnë se sjellin frymën e festave me “lopata”, transmeton gazetametro.net.

Këto markete ndryshe njihen edhe si “Christkindl markets”, dhe thuhet se origjinën e kanë në Gjermani.

Gjithashtu thuhet se të parat janë krijuar më 1434./gazetametro.net

market2

market3

market4

market1-copy

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë