Loading…

Pse është mirë të flini me një jastëk midis këmbëve

  • 26/01/2021 | 08:30

Pse është mirë të flini me një jastëk midis këmbëve

Rekomandohet që një person të ketë 6-10 jastëkë për shtratin e tij për rehati, por një person mesatar zakonisht fle vetëm me 2 jastëkë.


Një nocion i zakonshëm është se ne kemi nevojë vetëm për jastëkë për të mbështetur kokën, por në realitet, është ndryshe. Fjetja me një jastëk midis këmbëve mund të ndihmojë trupin tuaj në mënyra të shumëfishta dhe t’ju ndihmojë të flini më mirë.

Përmirëson qarkullimin e gjakut në trupin tuaj.

Parandalon gërhitjen.

Ndihmon në zvogëlimin e dhimbjes së gjunjë.

Ju ndihmon të ruani pozicionin e duhur të gjumit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë