Loading…

Pse hoqi dorë nga muzika, përgjigjet Memli Krasniqi

  • 01/01/2022 | 15:03

Pse hoqi dorë nga muzika, përgjigjet Memli Krasniqi

Kryetar i PDK-së, Memli Krasniqi, ka treguar pse kishte hequr dorë nga muzika dhe u kyç në më pas në politikë.


Në një intervistë ekskluzive për Klankosova.tv, drejtuesi i njëriës nga partitë më të mëdha në vend, tha se nuk ka pasur arsye të veçantë, por ka qenë një ndryshim i natyrshëm i prioriteteve të tij.

“Nuk ka pasur ndonjë arsye të veçantë, por thjeshtë ka qenë një ndryshim i natyrshëm i prioriteteve. Në kohën kur e kam pasivizuar angazhimin tim në muzikë, unë kam qenë duke i kryer studimet postdiplomike në Angli, pastaj kam qenë i angazhuar politikisht me aktivitetet e mia në Partinë Demokratike të Kosovës dhe duke pasur kohë më pak për muzikë, gradualisht ky pasivizim është bërë final”, tha Krasniqi.

Mes tjerash, ish-reperi i grupit “Ritmi i Rrugës”, në rrëfimin e tij të veçantë, tha se politika nuk ka qenë zgjedhje e tij si zëvendësim i muzikës, pasi siç tha ai, është marrë me politikë edhe kur ka qenë aktiv në muzikë.

“Nuk ka qenë politika një zgjedhje e imja si zëvendësim i muzikës, sepse unë jam marrë me politikë dhe kam qenë anëtar i PDK-së dhe zyrtar i saj edhe në kohën kur kam qenë aktiv në muzikë. Edhe muzika ka qenë për mua një pjesë e angazhimit tim dhe aktivitetit politik, sepse përmes krijimtarisë sonë dhe përmes teksteve tona, unë kam dhënë edhe atëherë mesazhe politike. Kështu që, nuk i kam parë asnjëherë si përjashtuese, por si komplementare”, tha i pari i PDK-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë