Loading…

Pse interesi për seks arrin kulmin gjatë dhe pas festave?

  • 03/01/2022 | 21:34

Pse interesi për seks arrin kulmin gjatë dhe pas festave?

Për shumë njerëz, festat janë një kohë magjike, ato janë gjithashtu të nxehta dhe erotike.


Një studim në 129 vende zbuloi se rreth festave dhe pak ditë pas tyre, interesi për seks e arrin kulmin.

Edhe pse kultura dhe media me të vërtetë luajnë një rol në ndikimin e dëshirës seksuale, ka arsye të tjera që shpjegojnë pse jeni më të ‘egër’ gjatë pushimeve, transmeton Klankosova.tv.

Abby Dent, trajnere seksi dhe takimesh në Beyond Ages foli për këtë gjë.

“Më pak ushtrime jashtë do të thotë më shumë ushtrime mes çarçafëve”, tha ajo.

Ajo shtoi se megjithatë, nuk ka asnjë arsye të vetme pse një person mund të ketë një interes në rritje për seksin gjatë festave.

“Unë do të thoja se është një kombinim arsyesh,” u shpreh ajo.

Tutje, ajo u shpreh pavarësisht arsyet pse të mos përfitoni nga rritja e sensualitetit gjatë festave?

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë