Loading…

‘Pse jo’: Fatmir Limaj shprehet i gatshëm për pozitën e Kryeministrit

  • 14/08/2019 | 19:59

‘Pse jo’: Fatmir Limaj shprehet i gatshëm për pozitën e Kryeministrit

I gatshëm për të mbajtur postin e të parit të Qeverisë së ardhshme, është shprehur kreu i Nismës, Fatmir Limaj, shkruan Gazeta Metro.


Duke folur në rtv 21, ai ka thënë se Nisma e sheh vetën në qeverinë e ardhshme dhe do të jemi befasia e këtyre zgjedhjeve.

Në pyetjen se a e sheh vetën në pozitën e kryeminsitrit, Limaj është përgjigjur me ‘pse jo’.

“Nëse e kam besimin e qytetarëve pse jo, ne jemi në politikë për të arritur këto objektiva. Kurdo që ta kem besimin e qytetarëve, asnjëherë nuk i shmangem besimit të tyre”, ka thënë Limaj.

Tutje, ai ka folur edhe për 22 gushtin, duke thënë se deputetët e partisë që drejton do të jenë në Parlament, ku do të votojnë pro shpërbërjes për t’i hapur rrugë zgjedhjeve të parakohshme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë