Loading…
Pse Kosova nuk e hap pikën doganore në Durrës
  • 19/03/2018 | 09:00

Pse Kosova nuk e hap pikën doganore në Durrës

Qeveria e Kosovës është duke hezituar që ta hap një zyre doganore në Portin e Durrësit, pasi sipas tyre implikimet buxhetore që ka ky projekt.

Kjo zyre ishte e paraparë që të fillonte punën në dhjetor të vitit të kaluar, por një gjë e till nuk ka ndodhur.

Përmes kësaj zyre doganore të gjitha mallrat që kanë destinacion Kosovën do t’i kryenin procedurat doganore në Portin e Durrësit, shkruan sot Koha Ditore.

Ndërsa në Qeverinë e Shqipërisë kanë thënë se e kanë kryer pjesën e tyre dhe në momentin që Qeveria e Kosovës vendos për ta hapur zyrën, ajo brenda një jave do të hapet.

Në Qeverinë e Kosovës kanë thënë për gazetën se janë të përkushtuar që këtë proces ta rrumbullakojnë në kohë optimale, por nuk kanë dhënë detaje më shumë rreth tij.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë