Loading…

Pse ndërrohen perdet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

  • 24/01/2017 | 16:39

Pse ndërrohen perdet në Shtëpinë e Bardhë (Foto)

Zyra Ovale është një nga zyrat më të rëndësishme në Shtëpinë e Bardhë. E historia ka treguar se të gjithë presidentët kanë ndërruar në këtë zyrë diçka.


Nuk është vetëm presidenti Donald Trump që ka ndërruar perdet që kishte vendosur Obama.

Përmes disa fotografive, mund ta shihni se çfarë ngjyrash preferonin presidentët si Kenedy, Regan dhe Clinton.

Ngjyra e artë dhe e hirtë kanë dominuar përgjatë historisë në perdet e Zyrës Ovale. Por, pyetja që mund të bëjmë shpesh është se pse e bëjnë këtë presidentët amerikanë.

Sipas citimeve në mediat amerikane thuhet se bëhet thjeshtë për çështje shije, por ekzistojnë edhe mendime konspirative që thonë se ky shihet si një ogur i mirë nga presidentët për një nisje të mbarë dhe ndryshe nga paraardhësi i tij./gazetametro.net

Zyra ovale gjatë presidencës së Ronald Regan

regani

 

Zyra ovale gjatë presidencës së JF Kenedy’t

j-f-kennedy-oval-office

 

Zyra ovale gjatë presidencës së Clinton

clinto-zyra-ovale

 

Zyra ovale gjatë presidencës së Obama’s

president-obama-white-house-oval-office1-0

 

Zyra ovale gjatë presidencës së Trump

trump

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë