Loading…

‘Pse Thaçi e Veseli ta pranojnë në takim ministren Haxhiu, kur ajo me klithje bërtiste jeni kriminelë’

  • 05/11/2021 | 19:59

‘Pse Thaçi e Veseli ta pranojnë në takim ministren Haxhiu, kur ajo me klithje bërtiste jeni kriminelë’

Njëri prej bashkëpunëtorëve më të afërt të ish-presidentit Hashim Thaçi, Ismail Syla, ka ndarë rrëfimin e tij ku tregon për kohën të cilën ish-shefi i tij tashmë e kalon në burgun e Hagës.


Ai ka komentuar edhe deklaratën e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu se ish-krerët e UÇK’së kanë refuzuar ta takojnë atë.

‘’ Pse Thaçi e Veseli ta pranojnë në takim ministren Haxhiu, kur ajo me klithje bërtiste jeni kriminelë’’, ka thënë Syla.

Sot janë bërë 1 vit që kur Thaçi e tre ish-krerët e tjerë të UÇK’së janë marrë në Hagë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë