Loading…

Pse vetura zyrtare e komunës së Drenasit para qendrës së votimit

  • 18/12/2016 | 18:25

Pse vetura zyrtare e komunës së Drenasit para qendrës së votimit

Komuna e Drenasit përmes një komunikate për media ka sqaruar se vetura me regjistrim 01Z-13-03, pronë e komunës, e parë para qendrës së votimit në Nekoc të Drenasit, i është dhënë për shfrytëzim Komisionit Komunal Zgjedhor. 

“Komuna e Drenasit sqaron se vetura zyrtare e komunës së Drenasit, e cila ishte e parkuar para qendrës së votimit në Nekoc të Drenasit, me regjistrimin 01Z-13-03, për të cilën raportuan mjetet e informimit më herët, duke e interpretuar si parregullsi, zyrtarisht i është dhënë në shfrytëzim Komisionit Komunal Zgjedhor (KKZ), me kërkesë të tyre”, thuhet në komunikatën e Komunës së Drenasit.

Vetura e tipit Toyota i është dhënë në shfrytëzim KKZ për përdorim gjatë zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Drenas, bazuar në autorizimin zyrtar, dhe KKZ-ja mund ta përdor këtë veturë deri më 19 dhjetor 2016, sqarohet Komuna.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë