Loading…

PSG ofron shkëmbimin Neymar-Pogba: Man. United refuzon për një arsye të thjeshtë

  • 24/06/2019 | 21:59

PSG ofron shkëmbimin Neymar-Pogba: Man. United refuzon për një arsye të thjeshtë

Mësohet se Manchester United ka refuzuar ofertën e Paris Saint-Germain për të bërë shkëmbimin e Neymar Junior me Paul Pogba, natyrisht edhe pjesën tjetër të parave nga vlera 220 mln euro e brazilianit.


“The Indipendent” bën me dije se klubi anglez e ka refuzuar një marrëveshje të tillë për faktin e thjeshtë se paga e Neymar është e papërballueshme për ta, transmeton Telesport.

Rreth 4 milionë euro më muaj do të kushtonte paga për Neymar, që do i takonte 48 milionë euro në sezon.

Për këtë arsye dhe për faktin se “Djajtë e Kuq” duan të mbajnë mesfushorin francez me çdo kusht në skuadër, e kanë refuzuar ofertën e paraqitur nga kampionët e Francës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë