Loading…

PSG po mendon shkëmbimin e madh mes dy sulmuesve

  • 26/10/2021 | 18:04

PSG po mendon shkëmbimin e madh mes dy sulmuesve

Pas transferimeve të bujshme të PSG-së në merkaton e verës, klubi francez duket se ende nuk po gjen rehati në skuadër.

Paris Saint-Germain tani po shikon një marrëveshje të mundshme shkëmbimi që përfshin Mauro Icardi dhe sulmuesin e Barcelonës Sergio Aguero – sipas El Nacional.

Icardi është përplasur me Lionel Messin që nga ardhja e gjashtë herë fituesi i Topit të Artë në ‘Parc des Princes’ dhe nuk është më një titullar i garantuar nën drejtimin e Mauricio Pochettino.

Barça i pëlqen pamja e Icardit, dhe është sugjeruar që Aguero mund të mbushë këpucët e tij në PSG, me Messin ende të etur për t’u lidhur me mikun e tij të ngushtë dhe bashkëlojtarin ndërkombëtar në nivel klubi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë