Loading…

PSV kërkon Mërgim Berishën pas largimit të Malen

  • 27/07/2021 | 19:05

PSV kërkon Mërgim Berishën pas largimit të Malen

Skuadra holandeze, PSV Eindhoven po kërkon zëvendësimin e Malen.


Donyell Malen është larguar nga PSV Einthoven dhe është transferuar në Borussia Dortmund.

Tani, klubi holandez menjëherë dëshiron ta zëvendësojë Malen dhe objektivi kryesor është sulmuesi i Salzburgut, Mërgim Berisha.

Sipas lajmeve nga Holanda, agjenti i Berishës ka kontaktuar me PSV-në dhe negociatat pritet të fillojnë së shpejti.

Berisha kishte shkëlqyer në Ligën e Kampionëve në sezonin e kaluar dhe më pas në Kampionatin Evropian U21 me Gjermaninë ku ka bindur skuadrat evropiane për kualitetet e tij.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë