Loading…

Publicisti i njohur: Albin Kurti i bëri të gjithë armiq, dëshiron ta ketë gjithë pushtetin në dorën e tij

  • 26/03/2020 | 18:28

Publicisti i njohur: Albin Kurti i bëri të gjithë armiq, dëshiron ta ketë gjithë pushtetin në dorën e tij

Publicisti dhe analisti i njohur, Adri Nurellari, ka thënë se Kryeministri në detyrë, Albin Kurti për një kohë të shkurtër i bëri të gjithë armiq, pasi sipas tij, ai dëshiroi ta ketë gjithë pushtetin për vete, shkruan Gazeta Metro.


Kështu u deklarua ai në një lidhje për RTV ORA, ku shtoi se Kurti nuk donte ta ndajë pushteitn e tij as me aleatët.

“Kjo është një krizë në qiell të hapur për Kosovën. Nuk e mendonte njeri që zoti Kurti do të bënte të gjithë armiq në një kohë kaq të shkurtër sidomos me partnerët. Ishte e paimagjinueshme që kjo do të zgjaste kaq pak. Duket se ai ka mbetur një recolucionar i pagdhendshëm, kërkon që ta ketë të gjithë pushtetin në dorën e tij. Nuk ka dashur që të ndajë pushtetin me administratën dhe institucionet. Nuk do që të bashkëpunoj as me Presidentin e as me ligjet. U pa një revoltë nga popullsia për shkak të koalicionit LDK-VV. Ndaj Kurti u shreh se koalicioni u prish nga forca të jashtme. Ky ishte një dicorc mes dy forcave dhe shkak ishte Kurti pas nuk pranonte bashkëpunimin”, ka thënë ai.

Kujtojmë se Qeveria Kurti u shkarkua dje nga Kuvendi i Kosovës më 81 vota pro, pas mocionit të nisur nga Lidhja Demokratike e Kosovës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë