Loading…

Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme, benzina shtrenjtohet pak

  • 17/09/2022 | 08:20

Publikohen çmimet e derivateve për 24 orët e ardhshme, benzina shtrenjtohet pak

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka përcaktuar tavanin për çmimet e derivateve në 24 orët e ardhshme, shkruan Gazeta Metro.


Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 64 centë, i benzinës 1 euro e 35 centë, derisa i gazit 76 centë.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide në 24 orët e ardhshme.

Më poshtë vendimi i Ministrisë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë