Loading…

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

  • 04/05/2021 | 20:21

Publikohen formacionet zyrtare: Man City – PSG

Manchester City dhe Paris Saint-Germain do të zhvillojnë ndeshjen e dytë gjysëmfinale në kuadër të Ligës së Kampionëve.


PSG po synon që të përmbysë rezultatin e ndeshjes së parë, 2-1, derisa Man City po kërkon të shkruajë histori duke u kualifikuar për herë të parë në finale.

Një hendikep i madh për PSG-në do të jetë Kylian Mbappe, i cili gjendet në bankën rezervë, ndërsa Man City nuk ka ndonjë mungesë të madhe.

Pep Guardiola kërkon të fitojë trofeun e tretë të Ligës së Kampionëve si menaxher në karrierën e tij dhe të parin me ‘Citizens’.

Formacionet zyrtare:

Man City:

Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias, Zinchenko; De Bruyne, Fernandinho, Gündogan; Mahrez, Foden, Bernardo Silv

PSG:

Keylor Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Diallo; Ander Herrera, Paredes, Verratti; Di Maria, Icardi, Neymar.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 dhe luhet në “Etihad Stadium”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë