Loading…

Publikohen identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

  • 07/12/2019 | 14:38

Publikohen identitetet e paramilitarëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak

Masakra e Reçakut që ndodhi nga kriminelët serbë gjatë luftës, ka filluar të mohohet nga zyrtarët e lartë të Serbisë, kështu duke mbrojtur krimet e Slobodan Milosevicit, shkruan Gazeta Metro.


Tanimë kanë filluar edhe publikimet e identiteteve të kriminelëve serbë që kanë kryer masakra në Reçak dhe janë përgjegjës për atë.

Një gjë të tillë po e bën këshilltari i Ministrit të Jashtëm në detyrë, Jetlir Zyberaj, cili ka publikuar dëshmitë.

Përmes një postimi në Facebook, Zyberaj ka thënë se ata janë anëtarë të partisë Vucicit,dhe se Prokurorët në Kosovë duhet t’i padisin dhe t’i listojnë në Interpol.

Më poshtë keni postimin e tij dhe fotografitë e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë