Loading…

Publikohen pagat e lojtarëve të Inter, Alexis Sanchez më i paguari

  • 14/05/2022 | 12:55

Publikohen pagat e lojtarëve të Inter, Alexis Sanchez më i paguari

Skuadra e Inter gjatë afatit kalimtar të verës pritet të bëj një ulje të pagave të futbollistëve, për shkak të problemeve financiare pas pandemisë, ndërsa janë publikuar edhe pagat e të gjithë lojtarëve të ‘Nerazurëve’, transmeton Gazeta Metro.


Inter aq sa po mendon edhe për afrimet është duke menduar edhe për largimet nga klubi, sidomos shitjen e disa futbollistëve të cilët kanë paga të larta në klub.

Derisa dy më të paguarit Alexis Sanchez dhe Arturo Vidal janë emrat më të përfolur për shkak edhe të pagave shumë të larta dhe për arsyen se nuk kanë pranuar ulje në pagat e tyre.

Mediumi i famshëm italian, Corriere dello Sport ka publikuar edhe listën e pagave të të gjithë lojtarëve, ku dhjetë më të paguarit janë: Alexis Sanchez, Arturo Vidal, Marcelo Brozovic, Lautaro Martinez, Hakan Calhanoglu, Edin Dzeko, Nicolo Barella, Ivan Perisic, Stefan De Vrij dhe Milan Skriniar.

Kujtojmë që Inter janë në pozitën e dytë në Serie A dhe po luftojnë ashpër me Milan’in për vendin e parë. Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi pak ditë më parë triumfoi edhe në finale të Kupës së Italisë ndaj Juventus me rezultat 2-4. /gazetametro.net

Më poshtë gjeni edhe pagat e të gjithë futbollistëve:

Sanchez 7 milionë euro

Vidal 6,5 milionë euro

Brozovic 6,5 milionë euro

Lautaro 6 milionë euro

Calhanoglu 5 milionë euro

Dzeko 5 milionë euro

Barella 5 milionë euro

Perisic 4,8 milionë euro

De Vrij 4,2 milionë euro

Skriniar 3,8 milionë euro

Handanovic 3,8 milionë euro

Correa 3,5 milionë euro

Gosens 3 milionë euro

Vecino 3 milionë euro

Bastoni 2,8 milionë euro

Dumfries 2,5 milionë euro

Darmian 2,4 milionë euro

Dimarco 2 milionë euro

Gagliardini 1,8 milionë euro

Radu 1,8 milionë euro

D’Ambrosio 1,6 milionë euro

Kolarov 1,5 milionë euro

Ranocchia 1,2 milionë euro

Caicedo 0,8 milionë euro

Cordaz 0,5 milionë euro.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë