Loading…

Publikohen pamjet e Maradonnës në shtrat me 16-vjeçaren që e akuzon atë se e mbylli në hotel dhe e drogoi

  • 13/10/2021 | 11:16

Publikohen pamjet e Maradonnës në shtrat me 16-vjeçaren që e akuzon atë se e mbylli në hotel dhe e drogoi

Videot e tjera, të marra nga gazeta spanjolle “Infobae”, tregojnë bashkëpunëtorët e Maradonës në dhomë.


Akuzat kanë nxitur një rast trafikimi njerëzor kundër rrethimit të ikonës së ndjerë dhe kanë hedhur një hije mbi trashëgiminë e futbollistit që konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të futbollit ndonjëherë.

Alvarez, tani 37 vjeçe, kohët e fundit theu heshtjen e saj duke treguar se si adoleshente fluturoi për në Argjentinë nga Kuba pa lejen e prindërve të saj kur ishte vetëm 16 vjeçe. Maradona ishte 40 vjeç.

lli ishte në Kubë për një program rehabilitimi të drogës dhe dyshohet se u takua me adoleshenten në një vendpushim hoteli në Varadero pasi një nga bashkëpunëtorët e tij e bindi atë që të bashkohej me të.

Ajo tha: “Ai kaloi më shumë se një orë duke më bindur se ishte e rëndësishme të ndihmoja Diegon, se ai ishte një figurë me famë botërore, një mik i Kubës, dhe ai ishte në depresion”.

Maradona më pas e transferoi atë në një apartament në Havana para se ta prezantonte me drogë, ahengje dhe madje edhe udhëheqësin kuban Fidel Castro i cili e quajti atë një vajzë të bukur, thotë ajo.

Pretendimet kanë çuar në ngritjen e një ankese në Prokurorinë për Trafikimin dhe Shfrytëzimin e Personave në Argjentinë, dhe Zonja Alvarez është bashkuar si paditëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë