Loading…

Publikohen pamjet si u vra komandant Shqiponja në Kumanovë

  • 24/06/2019 | 16:24

Publikohen pamjet si u vra komandant Shqiponja në Kumanovë

Më 23 korrik të vitit 2015 në Kumanovë gjatë garës për kryetar të BDI-së, ndodhi një incident, ku si pasojë u plagos pretendenti kryesor për kryetar dege Xhemail Rexhepi i njohur si Komandant Shqiponja bashkë me dy shokë të tij, transemton Gazeta Metro.


Por Rexhepi nuk arriti t’u mbijetonte plagëve, derisa vdiq gjatë rrugës për në spital.

Ndërsa sot janë publikuar pamje të momentit se si ndodhi incidenti në fjalë, përcjellë Indeksonline.

Incidenti ka ndodhur në një lokal afër fakultetit të USHT-së në Kumanovë, ku Rexhepi është dashur të takohet me Bajram Limanin, që të koordinohen lidhur me zgjedhjen e kryetarit.

Ndryshe, Limani është i dyshuari kryesor për vrasjen e Rexhepit, derisa ai pati thënë se ishte në vetëmbrojtje./gazetametro.net

https://www.facebook.com/dan.dervishi.5/videos/451348339023654/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë