Loading…

Publikohen shifrat: Kaq vota me kusht morën kandidatët në Kaçanik

  • 26/10/2021 | 17:30

Publikohen shifrat: Kaq vota me kusht morën kandidatët në Kaçanik

Në QNR po vazhdon numërimi i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për zgjedhjet komunale të 17 tetorit.

KQZ ka publikuar rezultatet e këtyre votave për kandidatët për kryetar të komunës së Kaçanikut.

Besim Ilazi nga PDK-ja ka marrë më së shumti vota 107, pasuar nga Jeton Raka i VV-së me 81.

Kaçaniku do të jetë pjesë e balotazhit më 14 nëntor.

Për të parin e kësaj komune do të garojnë Besim Ilazi dhe Jeton Raka, pasi në raundin e parë asnjëri prej tyre nuk mori mbi 50 për qind të votave të nevojshme.

Kryetar i komunës në raundin e dytë shpallet kandidati që merr më së shumti vota.

Këtu mund të shihni edhe vototat për kuvend komunal që morën subjektet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë