Loading…

Publikohet fotografi e vjetër, koha kur Hashim Thaçi e Fatmir Sejdiu protestonin së bashku në Prishtinë

  • 28/06/2022 | 22:30

Publikohet fotografi e vjetër, koha kur Hashim Thaçi e Fatmir Sejdiu protestonin së bashku në Prishtinë

Është publikuar një fotografi e vjetër, e protestave të vitit 1992, ku në fotografi shihet Hashim Thaçi dhe Fatmir Sejdiu, shkruan Gazeta Metro.


Në T7 janë shpalosur disa fotografi të vjetra, të protestave të vitit 1992 në Prishtinë nga fotoreporteri Ilir Bylykbashi.

Në një fotografi të vjetër shihen dy ish-presidentët e vendit, Hashim Thaçi dhe Fatmir Sejdiu duke protestuar së bashku.

Pankarta të cilën e mbante Thaçi shkruante ‘Rroftë Universiteti i Kosovës’. Para Thaçit, shihet Fatmir Sejdiu.

Në këtë fotografi shihet edhe ish-rektori i Universiteti të Prishtinës, Mujë Rugova.

Më poshtë keni fotografinë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë